Tarihi Eser Restorasyonu - Konsolidasyon

Tarihi Eser Restorasyonu

tarihi eser restorasyonu

Kasımiye Medresesi Tarihi Eser Restorasyonu

Dünya'nın her köşesinde bulunan, sayıları yüzbinleri aşan, dünyanın beğenisini kazanan tarihi eserlerin korunmasını hedefleyen tarihi eser restorayonu Türkiye ve Dünya kültürünün mirasını devam ettirmek için yapılması gereken önemli çalışmadır. Tarihi eserlerin geçmişten geleceğe aktarılması için teknolojik ürünler ve cihazlarla restorasyon, konsolidasyon ihtiyaçlarını karşılayan Delta Yapı ltd. şti. Türkiye'ye, Dünya'ya tarihi eserlerin değerini kaybetmemesi için çözümler üretmektedir. Tarihi yapıların mimari değeri, kimliği, dokusu korunarak yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması için tarihi eser restorasyonu çalışmalarını uzman mimarlar, mühendisler, teknikerler, ustalardan oluşan deneyimli ekibiyle Delta Yapı restorasyon konsolidasyon şirketi tüm süreciyle tamir işini yürütmektedir. İyi bir planlama gerektiren tarihi eser restorasyonu tamamen profesyonel koşullarda çözümler üretilerek iyileştirme çalışmaları yapılır.

Türkiye tarihi yapı, eser ve kültürel mirası ile çevre değerleri açısından dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Bu değerleri korumak, yaşatmak, geleceğe aktarılmasını sağlamak yönünde olabildiğince profesyonel tarihi eser restorasyonu çözümleri üreten Delta Yapı, tarihi yapıların ilk yapıldığı haline kavuşması için önemli çalışmalar yapmaktadır. Tarihi eser onarımı, tarihi eser güçlendirme, konsolidasyon, restorasyon çalışmalarında profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Bu çalışma kapsamında Delta Yapı restorasyon, konsolidasyon ltd. şti. çalışma sorumluluğundaki tarihi eserlerin güçlendirilmesi, iyileştirilmesine yönelik tespitler, planlamalar, bakım, onarım işlerinin yürütülmesi için gerekli en iyi ürünler ve cihazlarla çalışılarak tarihi eser restorasyonunun başarılı sonuçlanması sağlanır.